Reklama

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 19 czerwca 2024 roku, odbędzie się pokaz nominowanego do Oscara filmu „Perfect days”. Początek seansu o godzinie 19:00.

Po seansie organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników ambitnego kina na dyskusję, podczas której będzie można podzielić się wrażeniami i przemyśleniami na temat obejrzanego filmu. To doskonała okazja do głębszej analizy dzieła i wymiany opinii z innymi kinomanami.

Wstęp na seans kosztuje 13 złotych. Bilety można rezerwować i kupować za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl oraz w kasie kina.

„Perfect days” Dramat/Japonia, Niemcy/123 min/od 15 lat

Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama, w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes, to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.