Reklama

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku organizują I Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej. Każdy uczestnik, który prześle kartę zgłoszenia będzie mógł zaprezentować wybrany utwór np. kolędę, pastorałkę lub inną piosenkę o tematyce zimowej. Po przesłuchaniach odbędzie się koncert laureatów.

Chętni muszą się pospieszyć, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 stycznia, czyli w najbliższy czwartek. Rywalizacja będzie przebiegać w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 17 lat.

Do pobrania:

Impreza zapowiada się bardzo ciekawie –   mówi Paweł Piwka, dyrektor Lęborskiego Centrum Kultury Fregata. – Do Lęborka przyjadą wokaliści z całego Pomorza. To pierwsza edycja i mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń kulturalnych w Lęborku. Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców na Festiwal.

Festiwal zaplanowano na 24 stycznia w budynku LCK Fregata przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Uczestnicy zaprezentują przygotowany repertuar w godzinach od 10 do 15 w trakcie przesłuchań, natomiast o 18 odbędzie się koncert laureatów i wręczenie nagród.

Konkurs ma dopomóc młodym artystom w promowaniu własnej – autorskiej twórczości oraz ciekawych aranżacji znanych kolęd i piosenek o tematyce świątecznej i zimowej.

Więcej informacji można uzyskać od koordynator Kariny Marszałek, pod numerem telefonu 507-140-719 pisząc na adres e-mail [email protected] lub gadu-gadu 3099517.

Poprzedni artykułPogoń wygrywa z HALS Warszawa
Następny artykułUhonorować wielkiego człowieka