Reklama

Od 26 do 31 sierpnia 2022 roku trwa tam wielkie wydarzenie skierowane dla młodych, aktywnych osób, które chcą mieć wpływ na to w jakim kierunku będzie rozwijała się Polska w następnych latach i pokoleniach. Organizuje je po raz kolejny prezydent Warszawy i były kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski.

Wśród wielu uczestników z Pomorza znaleźli się tam także dwaj młodzi i aktywni mieszkańcy Lęborka: Robert Synakowski (na zdjęciu) i Jakub Herczyk. Zostali oni wybrani z wielu tysięcy zgłoszeń. W Campusie w roku 2022 bierze udział 1300 osób w wieku od 18 do 35 lat.

– Inauguracja zaczęła się piątek o godzinie 17:00 spotkaniem z ambasadorem USA Markiem Brzezińskim. Atmosfera jest niesamowita, będziemy brali udział w wybranych przez siebie rozmowach i warsztatach o różnym charakterze: sprawy polityczne, społeczne, zdrowie, ekologia i ekonomia. Jest oprócz tego wiele zabaw integracyjnych, takich jak festiwal kolorów – relacjonuje Robert Synakowski. – Co warto podkreślić są to osoby z różnych środowisk. Przeważająca wielkość nie działa w żadnych partiach, ani młodzieżówkach – dodaje.

Campus Polska Przyszłości to ponad 200 wydarzeń merytorycznych, kulturalnych, sportowych a także rozrywkowych. To wykłady, panele, debaty i warsztaty ale także spektakle teatralne, koncerty i wydarzenia sportowe.