Reklama

W ratuszu obradowała powołana niedawno na kolejną kadencję Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka. Przewodniczącym Rady jest uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Jan Pasko-Porys.

Jakie tematy poruszali młodzi radni, uczniowie i uczennice lęborskich szkół?

Radni powołali Komisję ds. pracy nad nowym Statutem Rady. Idea ta jest efektem niedawnego udziału delegacji MRM Lęborka w I Pomorskim Forum Wolontariatu w Gdańsku. Podczas forum lęborscy radni wymienili się doświadczeniami z innymi Młodzieżowymi Radami. Młodzież planuje dostosować Statut do nowej ustawy o młodzieżowych radach, jak i wprowadzić wybory na funkcję Radnego w szkołach.

MRM postanowiła także o przeprowadzeniu konsultacji społecznych nt. działań Młodzieżowej Rady w szkołach. Radni chcą poznać opinię młodzieży na temat przeszłych i przyszłych działań MRML.

Ostatnią procedowanym tematem była propozycja zmian w Stypendium Starosty Lęborskiego. Radni postulują większe wynagrodzenie uczniów laureatów oraz finalistów oraz utworzenie przesłanek do nadawania Stypendium za osiągnięcia sportowe.

Młodzieżowych radnych odwiedził na sesji Jakub Herczyk – były Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka, asystent Posłanki Barbary Nowackiej.

Kolejne sesja MRML planowana jest na styczeń. Do tego czasu Radni skupią się na pracy nad Planem Działań na 2022 rok, a nowa Komisja opracuje zmiany w Statucie.

Poprzedni artykułNadleśnictwo Lębork zaprasza na CHOINKOBRANIE
Następny artykułPandemia COVID-19 nie odpuszcza. Od przyszłego tygodnia rząd przykręca sanitarną śrubę