Reklama

Po południu w Lęborku rzecznik prasowy Rządu oraz Poseł na Sejm RP Piotr Müller przekazał informację o rządowym wsparciu na budowę hospicjum którą prowadzi Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

Budowa tak potrzebnej placówki pozwoli na stworzenie możliwości udzielania świadczeń z zakresu medycyny paliatywnej i hospicyjnej w trybie stacjonarnym dla osób z regionu powiatu lęborskiego i gmin sąsiadujących. Najbliższe hospicja są oddalone są o ok. 50-80 km od powiatu lęborskiego. Tak więc to dobra wiadomość dla społeczności powiatu lęborskiego i okolicznych gmin.

Hospicjum Stacjonarne w Pogorzelicach jest przedsięwzięciem zgodnym z mapą potrzeb zdrowotnych i priorytetami dla Regionalnej Polityki Zdrowotnej. Dofinansowanie w kwocie 807 183 zł będzie przeznaczone na całe zadaszenie obiektu.

– Bardzo dziękuję Fundacji oraz Założycielce i Prezes Zarządu Fundacji Agacie Kozyrze za tak szczytną ideę, która mam nadzieję w przyszłości zamieni się w realne wsparcie dla mieszkańców. Dziękuję również wszystkich ludziom dobrej woli, którzy wspierają ten szczytny cel – mówił podczas uroczystości w siedzibie Fundacji Piotr Müller.

Hospicjum w Pogorzelicach ma zapewnić przyjazny i komfortowy klimat dla osób, które w tym miejscu będą mogli uporządkować swoje sprawy oraz przygotować się do odejścia. Z tego względu dla pacjentów planowane uruchomienie dziesięciu 1-łóżkowych pokoi z własnym węzłem sanitarnym, wyjściem na osobny mini-taras/ogródek, wraz z całym niezbędnym zapleczem zabiegowym, technicznym, magazynowym, higieniczno-sanitarnym, socjalnym i administracyjnym, apteką. Poddasze budynku będzie przeznaczone na cele noclegowe dla członków rodzin i bliskich pacjentów. Bliscy pacjentów będą mogli przebywać z chorymi. Dzięki temu choremu zostanie zapewniona profesjonalna i rodzinna opieka. Członkowie rodziny otrzymają także profesjonalną pomoc psychologa, terapeuty, całego zespołu medycznego. Zaś po śmierci chorego zostanie zapewniona pomoc osobom w przeżywaniu żałoby.

Poprzedni artykułToalety miejskie w Lęborku. Jest regulamin, wkrótce otwarcie
Następny artykułPomiar ruchu na lęborskiej obwodnicy. Ponad 14 tys. pojazdów na dobę