Reklama

Regulamin nowo wybudowanego szaletu w baszcie przy ulicy Skłodowskiej-Curie uchwalony.

Miejscy radni w formie uchwały przyjęli wczoraj zasady korzystania z całodobowej publicznej toalety w baszcie. Gotowy obiekt od kilku tygodni czeka na uruchomienie. Jakie zasady będą w niej obowiązywały.

Korzystanie z toalet możliwe będzie wyłącznie po uiszczeniu opłaty. Ma ona obowiązywać we wszystkie dni w roku. Wysokość opłaty za korzystanie z szaletu miejskiego określi burmistrz. Będzie to prawdopodobnie 2 złote. Toaleta będzie bezobsługowa, opłata pobierana będzie przez automat wrzutowy. Podczas dyskusji o zasadach funkcjonowania przybytku padł postulat by wprowadzić także możliwość płatności kartą.

W punkcie czwartym regulaminu czytamy: „W trosce o bezpieczeństwo i utrzymanie porządku na terenie szaletu miejskiego wprowadza się następujące zasady i ograniczenia:

  • na terenie szaletu miejskiego należy zachować względną ciszę, czystość i porządek.
  • korzystający z toalet zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności ze względu na możliwość występowania śliskiej posadzki,
  • dzieci do lat 7 mogą korzystać z toalety publicznej wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.

W trosce o bezawaryjną pracę zabrania się wrzucania do toalet ręczników papierowych, woreczków foliowych, środków higieny osobistej takich jak: nawilżane chusteczki, pieluchy, podpaski, tampony, waciki, patyczki do uszu itp.

W szalecie miejskim w baszcie zabrania się palenia tytoniu i e-papierosów, spożywania alkoholu, zażywania środków odurzających i wprowadzania zwierząt.

Za uszkodzenie urządzeń i innych przedmiotów znajdujących się w toaletach zgodnie z artykułem 7 obciążony zostanie korzystający.

Poprzedni artykułDo otwarcia restauracji KFC w Lęborku coraz bliżej
Następny artykułPonad 800 tys. zł na budowę hospicjum z rezerwy premiera