Reklama

300 milionów mniej niż średnia dla wszystkich województwa ma trafić na Pomorze z „Polskiego Ładu”. Posłowie Koalicji Obywatelskiej pytają w interpelacji premiera Mateusza Morawieckiego dlaczego nasze województwo jest dyskryminowane finansowo. To wymierna strata także dla Lęborka i powiatu lęborskiego.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” na Pomorze w ramach Programu Inwestycji Strategicznych ma trafić 1,213 mld zł co plasuje nie najmniejsze przecież województwo pomorskie w liczbach bezwzględnych dopiero na 10. miejscu w kraju.

Parlamentarzyści zwracają uwagę, że w pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych średnie dofinansowanie na 1 mieszkańca Pomorza wynosiło 33,5 zł. W województwach gdzie większość we władzach ma Prawo i Sprawiedliwość średnia na 1 mieszkańca była o wiele wyższa, np.: lubelskie – 48,6 zł, świętokrzyskie – 71,4 zł, Podlaskie – 75,3 zł.

Parlamentarzyści domagają się od premiera wskazania zasad według których dzielono pieniądze i oraz odpowiedzi na pytanie dlaczego województwo pomorskie otrzymało znacząco mniej środków od województw o podobnym poziomie zamożności, zarządzanych przez polityków PiS. Chcą też wiedzieć dlaczego to rząd, a nie samorządy decyduje o tym które projekty mają być realizowane.

Poprzedni artykułKolejne potrącenie w Lęborku. Czy piesi mogą czuć się bezpiecznie na pasach?
Następny artykułZmarł Zdzisław Dzitko. Przez wiele lat kierował lęborskim ZWARem