Reklama

Interpelacje w tej sprawie do burmistrza złożył radny miejski Zbigniew Rudyk. Podświetlenie budynku na kolor zielony (khaki) ma być, jak uzasadniał w mediach społecznościowych, wyrazem wsparcia dla żołnierzy, przede wszystkim tych służących na wschodniej granicy.

Akcja podświetlania budynków na zielono, choć w nieco innym kontekście, odbyła się w Polsce 6 listopada. „Niech Polska zaświeci na zielono” to wspólna akcja organizacji zrzeszonych w inicjatywie „Matki na granice. Miejsce dzieci nie jest w lesie”.

Na znak solidarności z migrantami i uchodźcami 6 listopada o godz. 19:00 zielone światło rozświetliło okna mieszkań, domów, instytucji publicznych w całej Polsce. Zielone były m.in. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, gdański pomnik Neptuna, Hala Stulecia we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Kino Muza w Poznaniu, a do akcji dołączyły liczne samorządy (m.in.: Piaseczno, Konin, Żory, Sejny, Wrocław, Warszawa, Opole, Sopot, Gdańsk, Tarnów, Rzeszów, Rybnik, Katowice, Wałbrzych, Świdnica, Dzierżoniów).

Poprzedni artykułSala sportowa lęborskiego mechanika wyremontowana
Następny artykułLęborski szpital tworzy miejsca dla pacjentów z COVID-19