Reklama

Ponad 180 ujawnionych osób bez maseczek ochronnych i jedna, która złamała zasady kwarantanny. Tak wygląda bilans zeszłotygodniowych działań policyjnych w powiecie lęborskim.

Dziś (15.11) w powiecie lęborskim odnotowano 14 nowych zakażeń koronawirusem. 452 osoby przebywają na kwarantannie.

Narastająca czwarta fala pandemii spowodowała wzmożenie działań policyjnych związanych z walka z COVID-19. Oprócz codziennych sprawdzeń czy osoby poddane kwarantannie i izolacji stosują się do tego obowiązku, mundurowi egzekwują od mieszkańców powiatu lęborskiego używanie maseczek ochronnych w miejscach, w których taki nakaz obowiązuje.

W ubiegłą środę policjanci poddali kontroli 35-letnią lęborczankę, skierowaną na kwarantannę. Kilka godzin później, po wizycie policjantów kobieta opuściła mieszkanie i wyjechała samochodem do miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika też, że w drugim dniu obowiązywania kwarantanny, 35-latka poszła do urzędu załatwiać swoje sprawy. Policjanci wszczęli czynności wyjaśniające i powiadomili o tej sytuacji sanepid. Niewykluczone, że wkrótce kobieta odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Musi się też liczyć z wysoką karą administracyjną.

W ciągu ubiegłego tygodnia lęborscy policjanci ujawnili ponad 180 przypadków niestosowania się do obostrzeń sanitarnych przez osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej. Nieprawidłowości polegały w przeważającej mierze na niekorzystaniu z maseczek ochronnych. Policyjne interwencje skutkowały pouczeniami, ale nie obyło się też bez mandatów karnych.

Poprzedni artykułCzy będzie przebudowa Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku?
Następny artykułSala sportowa lęborskiego mechanika wyremontowana