Reklama

W kolejnej edycji programu Mój Prąd 4.0 będzie można otrzymać pieniądze m.in. na magazyny energii elektrycznej. Najczęściej magazyny energii utożsamia się z akumulatorami, ale rodzajów urządzeń, które mogą magazynować energię jest znacznie więcej.

Magazyny energii do fotowoltaiki są integralną częścią całego systemu. Pozwalają na zupełną niezależność od dostawców energii. Należy pamiętać o pewnej sezonowości wytwarzania prądu w instalacjach fotowoltaicznych. Uzależnienie od czynników pogodowych i dobowego rytmu dnia i nocy może w skrajnych przypadkach doprowadzać do stanu nierównowago pomiędzy podażą, a popytem i tutaj właśnie swoją rolę do odegrania mają magazyny energii.

Powstałe nadwyżki energii uzyskane dzięki pracy systemu fotowoltaicznego warto magazynować w dedykowanym do tego celu magazynie energii. Magazyny energii tanieją, chociaż wciąż nie jest to mały wydatek, dlatego tak ważne jest, aby wybrać magazyn energii do fotowoltaiki, który będzie odpowiadał na realne potrzeby inwestora. Prócz samego akumulatora, często w takiej postaci sprzedawane są najtańsze wersje, potrzebne są jeszcze np.: inwerter baterii lub regulator ładowania, rozłącznik instalacji, bramka komunikacyjna.

Leszczyński Systems zapewnia fachowe doradztwo oraz wysokiej jakości magazyny energii kompatybilne z inwerterami fotowoltaicznymi.

Firma Leszczyński Systems oferuje pomoc w załatwianiu wszelkich formalności związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej oraz np. magazynów energii. Należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych i osprzętu.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]
Poprzedni artykułKolejny zabytek w Lęborku wyburzony
Następny artykułPanie w ciąży teraz szybciej zaparkują