Reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku wzmożyli swoje działania ukierunkowane na zwalczanie choroby COVID-19. Tylko wczoraj lęborscy mundurowi podjęli blisko 50 interwencji związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w obiektach użyteczności publicznej.

„Niestety świadczy to o tym, że wiele osób lekceważy ten obowiązek, narażając w ten sposób siebie jak i nas wszystkich na zakażenie” – czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

Aby nie dopuścić do szerzenia się pandemii, policjanci zapowiadają zdecydowane reakcje na łamanie obostrzeń sanitarnych podczas kontroli w placówkach handlowych, dworcach i środkach komunikacji publicznej. Funkcjonariusze w tych miejscach będą zwracać uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa.

Wczorajsze sprawdzenia miejsc użyteczności publicznej skutkowały blisko 50 interwencjami wobec osób, które zlekceważyły ten nakaz.

Policjanci apelują o rozsądek i nieustawanie w walce z COVID-19. Dzięki temu zwiększymy szansę na zastopowanie transmisji koronawirusa i unikniemy kolejnego lockdownu.

Dziś w Polsce zanotowano aż 2085 nowych zakażeń koronawirusem.  Na Pomorzu tych przypadków było 93.

Poprzedni artykułNowe dzieło Tomasza Sobisza w Lęborku
Następny artykułCzy w Lęborku powstanie ulica lub rondo im. Premiera Jana Olszewskiego?