Reklama

Otwarty pod koniec sierpnia Lęborski Węzeł Przesiadkowy ma także ofertę dla organizatorów autobusowych wycieczek. Na potrzeby ruchu turystycznego i wycieczkowego przeznaczono peron nr 9. Korzystanie z niego jest bezpłatne.

Turystyczne autokary mogą wysadzać tutaj pasażerów i oczekiwać na pobliskim parkingu dla autobusów. Miejsce to przeznaczone jest także dla organizatorów wyjazdów rozpoczynających się w Lęborku. O popularyzację peronu nr 9 mówili na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni Włodzimierz Klata i Krzysztof Siwka.

Dziś wszystkie wycieczki, wyjazdy do teatru i inne rozpoczynają się w różnych, nieprzystosowanych do tego miejscach np. pod szkołami, na parkingach marketów, stacjach benzynowych czy parkingu przed sklepem COMES na Al. Niepodległości. Miejsca te z reguły nie są przystosowane do postoju autobusów, pojazdy i osoby zbierające się na wyjazd blokują ruch.

Tymczasem Węzeł Przesiadkowy ma gotową  infrastrukturę sprzyjająca podróżnym. Obok autobusowego peronu nr 9 zlokalizowany jest duży parking osobówek, na dworcu jest toaleta, wokół dużo sklepów, do tego przystanki autobusowe.

Wystarczy zmienić przyzwyczajenia organizatorów autobusowych wyjazdów. Uda się?

Poprzedni artykułOkoło 38 ton azbestu zniknie z lęborskich dachów w latach 2021 i 2022
Następny artykułWięźniowie budować będą budki lęgowe, sadzić drzewa, a także prowadzić prace porządkowe w pomorskich i lęborskich lasach