Reklama

Osoby rozważające montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu lub firmie, często zastanawiają się czy istnieje możliwość całkowitego odcięcia się od sieci energetycznej. Czy istnieją rozwiązania umożliwiające nam tak dużą niezależność?

System off-grid, zwany też instalacją wyspową pozwala na zupełne uniezależnienie się od sieci dystrybutora. Magazynowanie wytworzonej przez system energii odbywa się przy pomocy akumulatorów wytwarzanych w specjalnej technologii. System off-grid jest indywidualnie projektowany dla poszczególnej instalacji. Wadą instalacji wyspowej są wysokie koszty – ceny kształtują się w przedziale od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Najbardziej popularne są więc systemy on-grid podłączone do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej, gdzie nadwyżki energii przekazywane są do sieci, by można je było odebrać w momencie większego zapotrzebowania na energię. Z kolei wadą systemów on-grid  jest uzależnienie od sieci energetycznej, pod którą są podpięte. Wszelkie awarie sieci odbiją się na pracy instalacji fotowoltaicznej, która ze względów bezpieczeństwa zostanie odcięta od sieci i w tym momencie nie będzie wytwarzać energii elektrycznej.

Osoby decydujące się na montaż instalacji fotowoltaicznych stają przed kilkoma wyzwaniami – wyborem firmy produkującej urządzenia, zatrudnieniem instalatora i sprawdzeniem jego umiejętności. Możemy ułatwić sobie to zadanie, stawiając na sprawdzoną firmę z wieloma zadowolonymi klientami w naszej okolicy. Dlatego najbezpieczniej, postawić na sprawdzonego instalatora – takiego jak fachowcy z firmy Leszczyński Systems.

Firma Leszczyński Systems należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  • +48 669 777 999
  • +48 669 777 246
  • +48 665 777 246
  • [email protected]
Poprzedni artykułNowe zachorowania, przypadki śmiertelne i rekordowa liczba osób na kwarantannie
Następny artykułPKS Słupsk likwiduje wszystkie połączenia w powiecie lęborskim