fot. LCK Fregata
Reklama

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza do udziału w letnim kinie plenerowym. Pokazy filmów – zarówno dla widzów młodszych, jak i dorosłych – odbędą się w piątek, 3 września 2021 roku, na Placu Pokoju w Lęborku. Dla pierwszych 100 osób bezpłatne leżaki. Wstęp wolny.

Uwaga! W przypadku niesprzyjającej pogody pokazy zostaną przeniesione na inny termin.

19:15 – seans dla najmłodszych – „O czym marzą zwierzęta”

Animacja, Przygodowy/ Australia/ 90 min/ wiek: b/o

W odległym zakątku Ziemi, z dala od oczu ciekawskich ludzi, leży Sanktuarium. To miejsce, gdzie zagrożone gatunki zwierząt znajdują schronienie, a źródłem szczęścia i dobrobytu jest magiczne drzewo, które spełnia życzenia. W krainie tej mieszka mała oposica Klara, której największym marzeniem jest zobaczyć śnieg, lepić bałwany i rzucać się śnieżkami z przyjaciółmi. Kiedy nadchodzi dzień, w którym mieszkańcy Sanktuarium zbierają się pod konarami magicznego drzewa, Klara zrywa ostatni liść i wypowiada na głos swe mroźne pragnienie. Niestety w efekcie niefortunnej zachcianki cała sekretna kraina zostaje zamrożona. Teraz Klara, wraz z siostrą Paulą i mądrym jaszczurem Yarrą, musi wyruszyć na długą i pełną niebezpieczeństw wędrówkę, aby przywrócić dawny blask Sanktuarium. Czasu jest jednak niewiele, bowiem mieszkańcom krainy grozi wyginięcie, a nad światem zwierząt gromadzą się niepokojące ciemne chmury.

20:45 – seans dla widzów dorosłych – „Dżentelmeni”

Kryminał, Akcja/ USA, Wielka Brytania/ 113min/ od 15 lat

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.

Poprzedni artykułŚwięto Wojska Polskiego uczczono skromnie w Lęborku
Następny artykułA gdyby tak, instalację fotowoltaiczną zamontować samodzielnie? Poznaj zagrożenia