Reklama

Standardowe panele fotowoltaiczne, choć cechują się wysoką efektywnością, są jednak podatne na potencjalne straty wydajności spowodowane zacienieniem. Aby zminimalizować negatywny wpływ nawet częściowego zacienienia na pracę instalacji PV, opracowano panele monokrystaliczne Half Cut.

Czym jest technologia HALF CUT? Moduły produkowane w technologii HALF CUT składają się z ogniw ciętych na pół (moduły połówkowe). Tradycyjny moduł składa się z 60 ogniw, natomiast HALF CUT posiada ich dwa razy więcej, czyli 120.

Częściowe zacienienie nie spowoduje spadku wydajności modułu HALF CUT, jak w przypadku modułu klasycznego, gdzie skuteczność pracy w pochmurne dni osiąga poziom 25%. W HALF CUT wyłącza się jedna część modułu, natomiast druga wciąż działa – dzięki temu spadek mocy wynosi tylko 50%. Podobnie dzieje się podczas zabrudzenia modułów lub ich mechanicznego uszkodzenia.

Zastanawiasz się, jaką instalację fotowoltaiczną wybrać? Skorzystaj z rady ekspertów i skontaktuj się z firmą Leszczyński Systems.

Firma Leszczyński Systems należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]
Poprzedni artykułOstrożnie na drodze dla rowerów na Krzywoustego w Lęborku przy Media Expert
Następny artykułProtestowali na placu Pokoju pod hasłem „Wolni ludzie, wolne media, wolna Polska”