Reklama

Kierowców do przesiadki na samochód elektryczny przekonuje bogata oferta modeli aut elektrycznych. Z kolei producentów samochodów motywują coraz bardziej rygorystyczne unijne restrykcje. Warto połączyć motoryzacyjną rewolucję z inwestycją w instalacje fotowoltaiczne i obniżyć do minimum koszty utrzymania samochodu.

Dzięki instalacjom PV nie tylko można znacząco zminimalizować koszty energii elektrycznej pożytkowanej na ogrzewanie czy zasilanie urządzeń elektrycznych, ale również możliwe jest całkowite wyeliminowanie kosztów  energii dla samochodu z napędem elektrycznym.

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną powinna być dokładnie przemyślana, a sama moc instalacji oraz jej pozostałe parametry muszą być precyzyjnie dopasowane do obliczonego rocznego zużycia energii elektrycznej przez gospodarstwo domowe, specyfiki dachu czy warunków lokalizacyjnych. Chcąc dodatkowo ładować samochód elektryczny za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznej, należy uwzględnić to w doborze mocy i liczby ogniw PV.

Przykładowo jeżeli zakupimy samochód elektryczny wyposażony w akumulator o pojemności 64 kWh i będzie on ładowany 2-3 razy w ciągu tygodnia, w skali roku na samo ładowanie pojazdu zużyjemy ok. 7800-8000 kWh. Zatem szacując moc instalacji fotowoltaicznej, należy doliczyć ok. 9-10 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej.

Zastanawiasz się, jaką instalację fotowoltaiczną wybrać? Skorzystaj z rady ekspertów i skontaktuj się z firmą Leszczyński Systems.

Firma Leszczyński Systems należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]