Reklama

W rejonie ulicy Czołgistów i Głowackiego oraz rzeki Łeby możemy już zobaczyć nowe rozwiązania drogowe zaproponowane wraz z budową nowego mostu nad rzeką Łebą. Wzdłuż nowej drogi, która połączy ulice Głowackiego z Czołgistów za budynkiem Czołgistów nr 20 wybudowano chodnik i drogę dla rowerów. Pojawiły się tez lampy i znaki drogowe.

Połączenie drogowo-mostowe pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, a Czołgistów pozwoli na skomunikowanie gęsto zabudowanych i intensywnie użytkowanych części miasta dla których główną barierą komunikacyjną jest obecnie rzeka Łeba. Planowane połączenie składające się z 500 metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego, rowerowego w nowym kierunku odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, poprawi dostępność komunikacyjną, zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej. Łatwiej z osiedla „do miasta” będzie wyjechać też mieszkańcom.

Łączny koszt inwestycji z wszystkimi robotami dodatkowymi wyniesie 4 mln 894 tys. zł. Koszty kwalifikowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 4 mln 194 tys. 680 zł z czego 50% tej kwoty pokryje dotacja z FDŚ w wysokości 2 mln 97 tys. 339 zł. Wykonawcą mostu i dróg dojazdowych jest firma STRABAG.

Poprzedni artykułDrugiego takiego podwórka w Lęborku nie ma
Następny artykułWyjątkowy punkt widokowy „Stolniczka” pomiędzy Pogorzelicami a Unieszynem