Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada rychłe podpisanie umowy na projekt i budowę  drogi ekspresowej S6 na odcinku Leśnice – Bożepole Wielkie z obwodnicą Lęborka i dwoma węzłami.

Zgoda na podpisanie umowy związana jest z niedawną zakończoną kontrolą Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych dotycząca postępowania przetargowego na projekt i budowę „Lęborskiego odcinka” S6. Oznacza to możliwość podpisania umowy z wykonawcą.

Koszt prac został wyceniony przez oferenta – Budimex – na 718 669 944,83 zł. Ponadto oferta przewiduje skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące oraz wydłużenie o 5 lat okresu gwarancji na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze oraz ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem. Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają możliwość szybszego przejazdu w kierunku Trójmiasta, a mieszkańcy Lęborka południową obwodnicę miasta.

Planowany 22-kilometrowy odcinek będzie dwujezdniową drogą ekspresową, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. Na trasie przewidziano budowę węzłów Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce oraz rozbudowę węzła Bożepole Wielkie. Dzięki budowie drogi ekspresowej przejazd tym odcinkiem S6 skróci się o połowę, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy.

GDDKiA informuje także że kilka dni temu podpisała umowy na prace budowlane przy dokończeniu obwodnicy Koszalina i Sianowa (pomiędzy węzłami Koszalin Wschód a Sianowem) w ciągu trasy S6. Wcześniej natrafiono tam na bardzo niekorzystne warunki gruntowe, co wymusiło wprowadzenie poważnych zmian projektowych.

W III kwartale 2021 r. ruszą przetargi na budowę odcinków od Koszalina do obwodnicy Słupska, dla których są już sporządzone projekty budowlane.

Poprzedni artykułPochodzący z Lęborka ksiądz prałat dr Kazimierz Klawczyński nie żyje
Następny artykułLokalna prawosławna społeczność zbiera środki na budowę cerkwi w Lęborku