Reklama

Jeśli z drżeniem serca każdego miesiąca patrzysz na kwotę rachunku od swojego dostawcy energii, warto zastanowić się, skąd biorą się te duże koszty w naszych domowych budżetach. Czy są sposoby na to, aby skutecznie zmniejszyć zużycie prądu w naszym domu? Co tak naprawdę zużywa go najwięcej?

Nasze domy pełne są sprzętów, które wymagają podłączenia do prądu, aby działać. Co więcej, tych urządzeń ciągle przybywa, a co za tym idzie zużycie prądu i rachunki biją kolejne rekordy.

Najwięcej gospodarstw w Polsce zużywa od 1 do 2 tys. kWh rocznie. Natomiast średnie zużycie prądu na 1 m2 to 29 kWh rocznie w miastach oraz 26,55 kWh rocznie na wsiach. Z kolei na energię elektryczną najczęściej wydajemy około 1200 zł.

Jak się okazuje, najwięcej prądu zużywają takie urządzenia jak: lodówka z zamrażalką, bojler elektryczny, a także kuchenka elektryczna. Dwa pierwsze urządzenia to koszt prądu rzędu po 1200 zł na rok (około 2200 kWh/rok), a w przypadku kuchenki jest to około 800 zł na rok (ok. 1500 kWh na rok). Dlatego też tak ważne jest, aby właśnie te urządzenia miały możliwie najwyższą klasę energetyczną.

Jest jeszcze jedna kwestia, o której zapominamy. Chodzi o pozostawianie urządzeń w stanie czuwania, gdy z nich nie korzystamy. Jak się okazuje, w ten sposób tracimy nawet do 100 zł w skali roku. Warto zatem wyłączać niektóry sprzęt od prądu, szczególnie gdy korzystamy z niego tylko od czasu do czasu.

Mimo najlepszych chęci i oszczędności, a nawet wymiany sprzętów w naszym domu, rachunki za energię elektryczną i tak będą ciągle rosły. Jest jednak na to sposób. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu jesteś w stanie zaoszczędzić nawet do 90% wydatków na prąd.

Zastanawiasz się, jaką instalację fotowoltaiczną wybrać? Skorzystaj z rady ekspertów i skontaktuj się z firmą Leszczyński Systems.

Firma Leszczyński Systems należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]
Poprzedni artykułLębork pamięta o „Krwawej niedzieli” na Wołyniu
Następny artykułLokomotywka przed lęborskim dworcem. Jest atrakcją węzła przesiadkowego