Reklama

Ruch Polska 2050 zainaugurował kampanię letnią, przebiegającą pod hasłem „Poznajmy się”. Przez lipiec i sierpień liderzy Stowarzyszenia Polska 2050, parlamentarzyści i eksperci Instytutu Strategie 2050 odwiedzą 380 polskich powiatów.

– Dopiero zaczynamy tę drogę, ale zaczynamy ją z olbrzymią siłą i wielką energią ludzi. Zaczynamy trasę po Polsce. Będziemy wszędzie tam, gdzie wy jesteście, żeby was poznać, żeby was usłyszeć. Żebyście powiedzieli nam jakiej Polski dzisiaj chcecie, żebyście nie byli skazani na telewizor, który do was gada. Żebyście mogli powiedzieć, jak wyobrażacie sobie dom, w którym będą mieszkać wasze dzieci” – mówił na inauguracji akcji „Poznajmy się” lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

W Lęborku działacze Ruchu 2050 swoja akcję zaplanowali na sobotę 10 lipca w godzinach 9-13 na ulicy Staromiejskiej.

Wraz z członkami zarządu wojewódzkich struktur do naszego miasta przyjechać osoba nr 3 w Ruchu Szymona Hołowni, członek ścisłego zarządu Agnieszka Buczyńska. Pełni ona funkcje dyrektora ds. Regionów Stowarzyszenia Polska 2050. Jest ekspertką w dziedzinie aktywności społecznej, socjologiem i politologiem. Do niedawna prezeska Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku (2014-20). Specjalizuje się w polityce społecznej oraz zarządzaniu procesami i projektami. Na przestrzeni lat wdrażała szereg programów społecznych w tym m.in. pierwszą w Polsce mobilną aplikację do pośrednictwa wolontariatu czy Strefę Społeczną podczas Święta Wolności i Solidarności. Zasiadała w Gdańskiej Radzie Pożytku Publicznego oraz Gdańskiej Radzie ds. Seniorów.

Poprzedni artykułPlanujesz instalację fotowoltaiki? Pospiesz się! Rząd wprowadza nowy model prosumencki
Następny artykuł129 mieszkańców powiatu lęborskiego na covidowej kwarantannie