Reklama

Oferta Budimexu na projekt i budowę ekspresówki S6 Leśnice – Bożepole Wielkie choć nie była najtańsza to jednak zostanie wybrana.

W przetargu wpłynęło 10 ofert. Przy budżecie zamawiającego określonym na 1,195 mld zł oferta z najniższą ceną należąca do konsorcjum NDI była warta 577,022 mln zł. Inwestor odrzucił tę propozycję i wybrał wykonawcę z drugiego miejsca o wartości 715 mln zł. Na tyle prace wycenił Budimex.

Konsorcjum NDI odwołało się do KIO. Dziś zostało wydane orzeczenie w tej sprawie. Izba oddaliła odwołanie, tym samym aktualne pozostaje pierwotne rozstrzygnięcie. Tym samym największa formalna przeszkoda przy wyborze wykonawcy została pokonana. Koszt prac został wyceniony przez Budimex na ponad 718 mln złotych, dokładnie 718 669 944,83 zł.

Planowany 22-kilometrowy odcinek będzie dwujezdniową drogą ekspresową, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. Na trasie przewidziano budowę węzłów Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce oraz rozbudowę węzła Bożepole Wielkie. Dzięki budowie drogi ekspresowej przejazd tym odcinkiem S6 skróci się o połowę, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Droga ma być gotowa do 2025 roku.

Oferta przewiduje skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące oraz wydłużenie o 5 lat okresu gwarancji na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze oraz ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem. Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają możliwość szybszego przejazdu w kierunku Trójmiasta, a mieszkańcy Lęborka południową obwodnicę miasta.

Poprzedni artykułInstalacja fotowoltaiczna a brak prądu w sieci
Następny artykułRośnie nam pianista! Sukces Tymona Białaszewskiego