Reklama

Instalacja fotowoltaiczna produkowana jest z wytrzymałych komponentów. Przez długie lata może pracować wydajnie i bez potrzeby kosztownych napraw. Jednak, warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem naszych paneli. Dlaczego?

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej pozwala uniknąć kosztów związanych ze zniszczeniami urządzeń, wynikających z czynników od nas niezależnych, takich jak pogoda, wandalizm lub kradzież. Obejmuje skutki awarii instalacji fotowoltaicznej, więc rekompensuje nam utratę zysków energetycznych, które są wynikiem wyłączenia paneli słonecznych. Ubezpieczenie stanowi także ochronę przed stratami materialnymi, które wynikają z uszkodzeń fotoogniw.

Takie ubezpieczenie często łączone jest z ubezpieczeniem całej nieruchomości w ramach jednej składki. Dotyczy to jednak w głównej mierze instalacji, która jest zamontowana na dachu lub na ścianie ubezpieczanego budynku. A co w przypadku, gdy instalacja fotowoltaiczna znajduje się na gruncie? Wówczas wystarczy skorzystać z osobnego ubezpieczenia paneli fotowoltaicznych.

Obecnie wiele firm ubezpieczeniowych oferuje polisy na instalację fotowoltaiczną. Warto dokładnie porównać poszczególne oferty ubezpieczeniowe przed zawarciem ostatecznej umowy. W przypadku wątpliwości, można skorzystać z rady ekspertów z firmy Leszczyński Systems.

Firma Leszczyński Systems należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]
Poprzedni artykułPiknik country z Chuckiem Norrsiem. Obliwice z Sobowtórem 2
Następny artykułCoraz bliżej do powstania drogi ekspresowej S6