Reklama

Stary telewizor, pęknięta toaleta, opony i części samochodowe oraz zatrważające ilości plastiku –  to wszystko, jak się okazało, można znaleźć w okolicznych lasach.

W ramach akcji Światowy Dzień Ziemi 2021, w minioną sobotę (22.05.2021), Koło Łowieckie Głuszec z Lęborka zorganizowało zbiórkę śmieci na terenie swojego obwodu łowieckiego. W wydarzenie zaangażowali się nie tylko członkowie koła, ale również okoliczni mieszkańcy i sympatycy przyrody. Pomimo deszczu, ochotnicy wyruszyli w różne rejony lasu na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska i Cewice.

„Ilość śmieci, które udało się nam zebrać jest przerażająca, ale najgorsze jest to, że to tylko ułamek tego co tam zalega” – mówi jeden z uczestników zbiórki.

Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw proekologicznych oraz wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Problem tzw. „dzikich wysypisk” w naszym regionie przybiera ostatnio na sile, ale prawdziwą udręką dla przyrodników jest również pozostawianie plastikowych butelek i innych śmieci wzdłuż leśnych ścieżek.

„Dbanie o przyrodę to nasz obowiązek. Bardzo cieszy nas fakt, że w zbiórce wzięło udział tyle dzieci, którym rodzice starają się wpoić miłość do przyrody. To daje nadzieję na przyszłość, że nowe pokolenia przestaną traktować las jako wysypisko”. – dodaje prezes Koła Piotr Gontarek.

Podsumowanie akcji odbyło się pod wiatą myśliwską w Pogorzelicach, gdzie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek od Koła. 

Poprzedni artykułOSP Leśnice otrzymała pralko-suszarkę od lęborskiego Media Expert
Następny artykułPociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich znów nie przejedzie przez Lębork