Reklama

Na konkurs zgłoszono aż 3667 tekstów, wygrał ten jeden, najlepszy, autorstwa lęborczanki – mamy czteroletniej Asi i sześcioletniego Jasia. „Fabryka snów” to historia o elfie i ogrze i innych bohaterach. Po rozstrzygnięciu II etapu konkursu na oprawę graficzną książkę Justyny Woźniak będzie można kupić w każdej Biedronce. Autorka oprócz satysfakcji z wydania książki odbierze też wysoką nagrodę pieniężną – 100 tysięcy złotych!

– Ta historia jest przede wszystkim o sile marzeń i o tym, że najlepszym sposobem na ich realizację jest bezgraniczna wiara w to, że się spełnią. Pisząc tę książkę, chciałam wpoić młodemu czytelnikowi, że nigdy nie należy rezygnować z dążenia do wyznaczonych sobie celów, nawet jeśli wszystko wskazuje na niepowodzenie. Pomysł pojawił się w mojej głowie w momencie, kiedy zdałam sobie sprawę, czym sama kieruję się w życiu i jakie jest moje życiowe motto. Pod nie ułożyłam historię o elfie, ogrze i kolejnych bohaterach – mówi laureatka konkursu „Piórko 2021.

W tym roku Biedronka już po raz siódmy organizuje konkurs Piórko na najlepszą książkę dla dzieci, skierowany do debiutujących pisarzy i ilustratorów. Zwycięzcy otrzymają po 100 tys. zł nagrody, a ich książka zostanie wydana w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i trafi do szerokiego grona odbiorców. Sześć książek, wydanych w ramach dotychczasowej edycji Piórka, sprzedało się już w nakładzie ponad 320 tys. egzemplarzy. Od wtorku 18 maja do 28 czerwca swój akces do konkursu mogą zgłaszać początkujący ilustratorzy, artyści i graficy.

Poprzedni artykułPatryk Klamrowski z Agoga Gym Lębork z brązowym medalem Mistrzostw Polski Kickboxingu Kick Light
Następny artykułPomorskie placówki ZUS zapraszają na bezpłatne szkolenia w sieci