Reklama

Przed nami kolejny cykl wirtualnych spotkań, na które zapraszają pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki nim, klienci dowiedzą się m.in. jak ubiegać o zasiłek chorobowy, opiekuńczy, macierzyński oraz świadczenie rehabilitacyjne, a także jak wypełniać wnioski dotyczące emerytur i rent.

Już we wtorek, 25 maja o godz. 10:00, rozpocznie się webinarium dotyczące przeliczania wysokości rent i emerytur. Podczas szkolenia można będzie się dowiedzieć jakie dokumenty są potrzebne do przeliczenia świadczenia, jak złożyć wniosek oraz kiedy ZUS przeliczy emeryturę lub rentę. Zapisywać można się mailowo pod adresem: [email protected].

Dzień później, 26 maja o godz. 10:00, odbędzie się wirtualne spotkanie na temat zasad wypełniania wniosków o świadczenie emerytalne i rentowe. Eksperci ZUS opowiedzą o tym, jakie dokumenty należy złożyć starając się o świadczenie, kiedy i jak to zrobić, jakie są załączniki do wniosków oraz jakie korzyści niesie za sobą bezgotówkowe pobieranie świadczeń. Na szkolenie można zapisać się mailowo pod adresem: [email protected].

Natomiast 27 maja o godz. 12:00 ZUS przygotował szkolenie o zasiłku chorobowym, opiekuńczym, macierzyńskim oraz świadczeniu rehabilitacyjnym. Program webinarium obejmuje rodzaje świadczeń krótkoterminowych, a także prawo do świadczeń, ich wysokość, niezbędną dokumentację i zasady postępowania przy wypłacie zasiłków. Na to szkolenie również można zapisać się mailowo pod adresem: [email protected].

Zasiłek chorobowy i opiekuńczy będzie także tematem szkolenia, które odbędzie się 28 maja o godz. 9:00. Eksperci opowiedzą m.in. o tym, komu zasiłki przysługują, jakie dokumenty złożyć oraz przez jaki okres i jakiej wysokości świadczenie będzie wypłacane. Zapisy na webinarium pod adresem: [email protected].

W zgłoszeniu trzeba podać adres mailowy, na który w dniu szkolenia wyślemy link do wydarzenia, datę i temat webinarium, liczbę uczestników i numer telefonu do kontaktu. Wszystkie webinaria prowadzone będą za pośrednictwem Cisco Webex Meeting.

Poprzedni artykułJustyna Woźniak z Lęborka zwyciężczynią konkursu na książkę dla dzieci „Piórko 2021”
Następny artykułPowrót stacjonarnego salonu sprzedaży Energa do Lęborka