Reklama

Nowy most na rzece Łebie, który połączy ulicę Czołgistów z Kazimierza Wielkiego to element szerszego planu w tym rejonie miasta. Przedłużona do mostu zostanie ulica Głowackiego.

Zadanie pt. „Budowa połączenia drogowo-mostowego ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Czołgistów w Lęborku – budowa i przebudowa dróg gminnych wraz z mostem na rzece Łebie” przewiduje przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego od strony Mostnika, nowy most na rzece Łebie w miejscu starej kładki dla pieszych, budowę nowej drogi wzdłuż rzeki Łeby w kierunku ulicy Głowackiego oraz nowe połączenie z ulicy Głowackiego do Czołgistów.

Połączenie drogowo-mostowe pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, a Czołgistów pozwoli na skomunikowanie gęsto zabudowanych i intensywnie użytkowanych części miasta dla których główną barierą komunikacyjną jest obecnie rzeka Łeba. Planowane połączenie składające się z 500 metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego, rowerowego w nowym kierunku odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, poprawi dostępność komunikacyjną, zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej.

Łączny koszt inwestycji z wszystkimi robotami dodatkowymi wyniesie 4 mln 894 tys. zł. Koszty kwalifikowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 4 mln 194 tys. 680 zł z czego 50% tej kwoty pokryje dotacja z FDŚ w wysokości 2 mln 97 tys. 339 zł. Wykonawcą mostu i dróg dojazdowych jest firma STRABAG.

Poprzedni artykułLęborskie Centrum Kultury Fregata zaprasza na spektakl teatralny dla najmłodszych
Następny artykułCzy zwiększy się pula środków w budżecie Lęborka na wymianę źródeł ogrzewania?