Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała właśnie o wybraniu najkorzystniejszych ofert na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem.

Na budowę odcinka pomiędzy Bobrownikami a Skórowem wpłynęło 6 ofert. Wybrano ofertę firm Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Za kwotę 283,1 mln zł Hiszpanie zaprojektują i wybudują ok. 13 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej z węzłami Rzechcino i Skórowo oraz infrastrukturą towarzyszącą.

Bliższy Lęborkowi odcinek Skórowo – Leśnice wybuduje polska firma Intercor. Oferta firmy z Zawiercia opiewa na 344,4 mln zł wraz z deklaracjami przedłużenia okresu gwarancji jakości o 5 lat oraz skrócenia terminu realizacji kontraktu o 3 miesiące. Zadanie obejmuje projekt i budowę ok. 11-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z budową węzła drogowego Leśnice oraz infrastruktury towarzyszącej drodze ekspresowej.

GDDKiA zapewnia, że całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 roku. Do dyspozycji kierowców będzie to łącznie z istniejącymi odcinkami blisko 200 km drogi ekspresowej.

Wykonawcy „lęborskiego” odcinka tzw. Trasy Kaszubskiej Leśnice – Bożepole W. jeszcze nie znamy. Trwa postępowanie przetargowe w którym największe szanse ma obecnie Budimex.

Poprzedni artykułKosić w miastach trawę krótko i często czy jednak pozwolić jej rosnąć?
Następny artykułCeny atrakcyjnych działek w Lęborku biją kolejne rekordy