Reklama

Dobre wieści o losach leczenia chorej na SMA Laury. Mateusz Paczuła, tata Laury na łamach portalu ciechanow.cozadzien.pl poinformował właśnie o najbliższych planach.

– W połowie kwietnia jedziemy na przeciwciała do Lublina. Powodem tej wizyty jest fakt, że lek, który Lurka ma przyjąć jest adenowirusem, czyli zmodyfikowanym wirusem, który powoduje przeziębienia. Żeby przyjąć ten lek nie można mieć wcześniej kontaktu z tym wirusem ponieważ organizm wytworzyłby przeciwciała i kroplówka nie zadziałałaby. Na 2 urodziny Laurki czyli 27 kwietnia zaplanowane jest podanie tej terapii genowej. Jest to czterdziestominutowa kroplówka, gdzie każda kropla kosztuje grube tysiące – powiedział Mateusz Paczuła.

Zbiórka na leczenie laury ruszyła 29 września 2020 roku. 1 kwietnia 2021 roku na koncie było już ponad 9 milionów złotych! Lek nie jest refundowany w Polce stąd konieczność wielomilionowej zbiórki.

Poprzedni artykułRząd przedłuża covidowy reżim do 18 kwietnia. Ubywa miejsc w szpitalach
Następny artykuł„Jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Pomorzan w 6-8 tygodni” – marszałek Struk ponawia apel do premiera Morawieckiego