Ponad 1200 w kwarantannie na terenie powiatu lęborskiego.
Ponad 1200 w kwarantannie na terenie powiatu lęborskiego.
Reklama

38 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano dzisiaj w powiecie lęborskim. Rośnie wciąż liczba osób na kwarantannie. Objętych nią jest już 1214 mieszkańców naszego powiatu. Wczoraj (26.02) padł rekord nowych zakażeń jednego dnia. Odnotowano aż 91 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie lęborskim.

Przypominamy, że od dzisiaj obowiązują nowe zasady sanitarne. Zakazane zostały przyłbice, szaliki, kominy czy chusty. Z domu wychodzimy tylko w maseczkach, najlepiej tych z certyfikatem.

27 lutego to data zaostrzenia reżimu sanitarnego w województwie warmińsko-mazurskim. Z powodu dużej liczby zakażonych zamknięto tam do odwołania galerie handlowe, hotele, kina, baseny, a uczniowie klas I-III przeszli na tryb zdalny.

Istnieje zagrożenie, że podobne restrykcje dotkną też inne regiony kraju w tym Pomorze. Mówił o tym wczoraj rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz – „W ślad za woj. warmińsko-mazurskim podążają ostatnio woj. pomorskie i lubuskie. Trzecia fala rośnie, więc to jest ponowny apel o rozwagę. To nie jest tak, że tylko woj. warmińsko-mazurskie zostało objęte obostrzeniami i nie możemy tych obostrzeń rozszerzyć na kolejne regiony”.

W warmińsko-mazurskim notujemy obecnie średnią zakażeń z ostatnich 7 dni na poziomie 45,2 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. W województwie pomorskim jest to liczba 33,9 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Najgorsza sytuacja na Pomorzu panuje w powiecie lęborskim. Wg. najnowszych danych liczba nowych zakażeń jest prawie dwukrotnie wyższa niż średnia wojewódzka i wynosi 66,8 zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ostatnich 7 dniach. To piąty wynik w skali Polski po powiatach w województwie warmińsko-mazurskim.

Poprzedni artykułWielki baner reklamowy w historycznym centrum Lęborka. Pytania o legalność na sesji Rady Miejskiej
Następny artykułWznowiono prace przy rewitalizacji placu Kopernika w Lęborku