Reklama

Już mniej niż 100 osób przebywa w kwarantannie na terenie powiatu lęborskiego – to najniższa liczba odkąd publikujemy dane przekazywane przez Powiatową Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w Lęborku, czyli od 30 marca.

Jest 219 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w kraju – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek rano, 18 maja. Od początku epidemii w Polsce wykryto 18 746 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarło 929 chorych. Na Pomorzu od niedzieli sytuacja nie uległa zmianie – od początku epidemii odnotowano 502 chorych, ponad połowa bo 285 osób wyzdrowiało, 28 osób zmarło.

W Lęborku w kwarantannie przebywają 34 osoby, w Łebie 12 osób, w gminie Cewice 9 osób, w gminie Nowa Wieś Lęborska 23, w gminie Wicko 8 osób, w sumie 86 osób na terenie powiatu lęborskiego – podała w poniedziałek Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku. Brak nowych przypadków zakażenia w powiecie, dotychczas wykryto dwie infekcje.

W powiecie człuchowskim dotychczas nie wykryto ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Wyzdrowiało już 7 tys. 628 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywają 2 tys. 544 osoby, a kwarantanną objętych jest 80 tys. 947 osób.

Badania górników na Śląsku trwają, jednak drugi etap badań, którym są oni obecnie poddawani pokazuje, że wirus wykrywany jest jedynie u pojedynczych osób. Sytuacja wydaje się więc opanowana, a pod koniec tego tygodnia liczba nowo wykrytych dziennych przypadków być może spadnie poniżej stu – zauważył w rozmowie w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Najwięcej aktywnych zakażeń wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2 jest obecnie w USA, Rosji i Brazylii. W Europie Zachodniej sytuacja epidemiczna się stabilizuje. W sumie od wybuchu pandemii odnotowano 4,8 mln zakażeń, ale obecnie występuje ponad 2,6 mln infekcji – wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

W Stanach Zjednoczonych jest obecnie najwięcej na świecie – ponad 1 mln osób z wykrytym i aktywnym zakażeniem COVID-19. Minionej doby odnotowano tam 21 tys. nowych przypadków oraz 820 zgonów. W sumie zmarło w USA ponad 90 tys. pacjentów, a liczba wszystkich zakażeń od wybuchu pandemii przekroczyła tam 1,5 mln.

Poprzedni artykułDodatkowy wirusowy zasiłek opiekuńczy z ZUS – rodzice nadal mają wybór
Następny artykułLuzowanie reżimu antywirusowego także w lęborskich autobusach miejskich