Reklama

Jest 401 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w kraju, zmarły kolejne 24 osoby – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w piątek, 15 maja. Liczba wykrytych zakażeń od początku epidemii w Polsce wynosi obecnie 18 016, zmarło 907 chorych. Na Pomorzu odnotowano w piątek jeden nowy przypadek zakażenia – od początku epidemii 493 chorych, w tym 28 zgonów.

W powiecie lęborskim w kwarantannie pozostaje najmniejsza liczba osób od 28 kwietnia. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku podała, że izolowane są obecnie 152 osoby.

Jeden nowy przypadek zachorowania na Pomorzu, podany do publicznej wiadomości w piątek, 15 maja to 1 osoba w Gdańsku (nastolatka, która wcześniej przebywała w kwarantannie, po kontakcie z osobą zakażoną – jej stan jest dobry, przeprowadzono konsultację lekarską).

Liczba górników z kopalń Polskiej Grupy Górniczej (PGG), u których badania potwierdziły zakażanie koronawirusem wzrosła do 1147. To o 157 więcej niż jeszcze w piątek rano. 2188 pracowników PGG jest na kwarantannie – podała spółka.

Premier Słowenii Janez Jansza ogłosił w czwartek wieczorem, że jego krajowi udało się „ujarzmić” koronawirusa i obwieścił koniec stanu epidemii. Od piątku podróżni z UE mogą odwiedzać Słowenię bez konieczności odbywania kwarantanny.

Poprzedni artykułSzpital w Lęborku otrzyma jeszcze więcej sprzętu. Tym razem wsparcie od wojewody pomorskiego
Następny artykułDodatkowy wirusowy zasiłek opiekuńczy z ZUS – rodzice nadal mają wybór