Reklama

Zarząd Województwa Pomorskiego w dniu 12 maja dofinansował działania 39 pomorskich organizacji pozarządowych działających na rzecz wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym mieszkańców województwa pomorskiego, osób które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych (zdrowotnych, ekonomicznych, socjalno-bytowych) spowodowanych pandemią. Łącznie na ten cel przeznaczono 264 840 zł.

Wsparcie otrzymał także Związek Diecezjalny Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej z siedzibą w Łebie.

Różne formy pomocy będą realizowane przez organizacje pozarządowe na rzecz osób, które z powodu epidemii znalazły się w kryzysie – w szczególności chodzi o osoby starsze, samotne, bezdomne, z niepełnosprawnościami.

Dla tych osób będą przygotowywane i dostarczane środki ochrony osobistej, posiłki, niezbędne do funkcjonowania artykuły. Organizacje organizują również wolontariat i podejmują inne, wynikające z bieżących potrzeb działania.

Szybka i adekwatna do potrzeb pomoc może dotrzeć do najbardziej potrzebujących mieszkańców województwa pomorskiego dzięki reakcji Samorządu Województwa Pomorskiego na zmieniające się uwarunkowania prawne, o których mówi ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

– W tym trudnym czasie wielu społeczników z pomorskich organizacji pozarządowych pragnie działać. Pomagają starszym, chorym, osobom z niepełnosprawnościami. Są zawsze blisko tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Nie dziwimy się, że na apel Samorządu Województwa Pomorskiego był tak liczny odzew. To jeszcze nie koniec działań. Województwo Pomorskie deklaruje dalsze działania wspierające – mówi Andrzej Kowalczys, pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Poprzedni artykułWójt Nowej Wsi Lęborskiej chce uciszyć Internautów. Chodzi o przekazanie spisu wyborców Poczcie Polskiej
Następny artykułSzpital w Lęborku otrzyma jeszcze więcej sprzętu. Tym razem wsparcie od wojewody pomorskiego