Reklama

Są 322 nowe potwierdzone zakażenia koronawirusem w kraju, zmarły kolejne 23 osoby – podało Ministerstwo Zdrowia w środę, 13 maja. Dwa przypadki zachorowań dotyczą Pomorza. Od początku epidemii liczba wykrytych zakażeń wynosi 17 204, zmarło 861 chorych. Na Pomorzu odnotowano dotąd 491 zakażonych, 228 osób wyzdrowiało, 28 osób zmarło.

W powiecie lęborskim w izolacji pozostaje 168 osób – poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku.

Dotychczas – od 12 marca 2020 roku, kiedy wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego w Polsce i rozpoczęto testowanie w kierunku COVID-19 – wykryto dwa przypadki zakażenia w powiecie lęborskim.

Przy lęborskim szpitalu ruszył system badań drive-thru. Pobierane są w nim wymazy do badania PCR w kierunku SARS-COV-2. Z bezpłatnych badań nie wysiadając z auta mogą skorzystać osoby w dwunastym dniu obowiązkowej kwarantanny.

WIĘCEJ: Badania na koronawirusa bez wysiadania z auta od teraz także w Lęborku >>

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje w środę, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z terenu województwa pomorskiego – 1 osoba miasto Gdynia, 1 osoba miasto Gdańsk. Stan zdrowia osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem Sars-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

Od 18 maja możemy legalnie się obciąć czy pofarbować u fryzjera. Rząd po południu ogłosił kolejne zluzowanie reżimu antywirusowego – III etap.

WIĘCEJ: Rząd ogłosił trzeci etap łagodzenia reżimu wirusowego. Zielone światło dla fryzjerów i kosmetyczek >>

Ok. 94 proc. ankietowanych przez BCC przedsiębiorców uważa, że wznowienie działalności pod warunkiem korzystania na koszt firmy ze środków ochronnych byłoby akceptowalnym rozwiązaniem – pisze w środę Business Centre Club. BCC wymieniło zachowanie 2 m odstępu między pracownikami oraz między pracownikami i klientami, stosowanie rękawiczek w specyficznych branżach, wprowadzenie wahadłowego trybu pracy w biurach – część pracowników na miejscu, część na pracy zdalnej, które wymieniło 68,2 proc. przedsiębiorców, pomiar temperatury ciała pracowników przed przystąpieniem do pracy, obowiązkowe stosowanie maseczek – wskazało na to 52,3 proc. firm, odseparowanie pracowników od klientów za pomocą dodatkowych środków, np. plastikowych osłon, oraz ograniczenie liczby pracowników w pomieszczeniu biurowym do jednej osoby.

Poprzedni artykułRząd ogłosił trzeci etap łagodzenia reżimu wirusowego. Zielone światło dla fryzjerów i kosmetyczek
Następny artykułRuch wahadłowy przy wiaduktach na Wojska Polskiego w Lęborku. Trwa budowa Lęborskiego Węzła Przesiadkowego