Reklama

40 osób z Domu Seniora „Bryza” w Koleczkowie (pow. wejherowski) jest zakażonych koronawirusem. Wykryto 21 przypadków zakażenia wirusem Sars-CoV-2 wśród personelu placówki oraz 19 przypadków wśród pensjonariuszy. W niedzielę 26.04 zdecydowano o ewakuacji 69 pensjonariuszy.

„W Domu Pomocy Społecznej w Koleczkowie odnotowano 20 przypadków zakażenia wirusem Sars-CoV-2 wśród personelu placówki oraz 17 przypadków wśród pensjonariuszy” – poinformowała w niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku.

Właściciel Domu Seniora „Bryza” Tomasz Jędrusik powiedział PAP, że w placówce przebywa 69 pensjonariuszy. Ze względów bezpieczeństwa, mieszkańcy ośrodka przewożeni są do trójmiejskich szpitali, wyznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19 – 7. Szpitala Marynarki Wojennej, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, a także Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Tropikalnej w Gdyni. Personel został objęty kwarantanną.

„Aktualnie kontaktujemy się z rodzinami podopiecznych. Wdrożyliśmy wszystkie procedury. Współpracujemy z powiatowym, wojewódzkim i gminnym sztabem zarządzania kryzysowego. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewódzką oraz powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną” – przekazał Jędrusik.

Dom Seniora „Bryza” w Koleczkowie jest prywatną placówką, położoną w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Posiada zezwolenie wojewody pomorskiego.

Ewakuację wspierali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w ramach operacji ODPORNA WIOSNA wspierają społeczności lokalne m.in. w działaniach związanych z obsługą domów seniora czy domów opieki społecznej.

ŹRÓDŁO(PAP) Anna Machińska anm/ robs/
Poprzedni artykułRPO wyjaśnia różnicę między karą od sanepidu a mandatem policji za łamanie reżimu antywirusowego
Następny artykułSANEPID Lębork: mieszkaniec Łeby drugim zakażonym w powiecie [STAN EPIDEMII 28.04.2020]