Reklama

Fundacja WOŚP przekazała do Zespołu Ratownictwa Medycznego SPS ZOZ w Lęborku 100 przyłbic ochronnych i 2000 masek chirurgicznych. Wszystko to w ramach walki z koronawirusem.

Tak jak w całej Polsce i w Lęborku lekarze, pielęgniarki, ratownicy czy inni pracownicy borykają się z brakami sprzętu ochronnego.

Zakupy WOŚP sfinansowano częściowo ze środków zebranych w roku 2019 w ramach 1% podatku i ze zbiórki 28. Finału WOŚP, a także dzięki powołanemu Funduszowi Interwencyjnemu na rzecz walki z koronawirusem, który może wesprzeć każdy.

Fundacja WOŚP od kilku tygodni prowadzi działania mające na celu wsparcie służby zdrowia poprzez zakupy środków ochrony indywidualnej i sprzętu medycznego, niezbędnych w walce z koronawirusem. Zakupione przez Fundację urządzenia, maski i kombinezony sukcesywnie trafiają do placówek w całej Polsce.Fundacja WOŚP, odpowiadając na potrzeby i prośby skierowane m.in. z konkretnych szpitali, prowadzi działania mające na celu przekazanie do placówek medycznych wyposażenia, które jest niezbędne do walki z koronawirusem. Chodzi tu zarówno o najnowocześniejsze urządzenia, jak choćby kardiomonitory i respiratory, jak również o środki ochrony osobistej, dające komfort pracy personelowi podczas wielogodzinnych dyżurów.  Jak dotąd, zaangażowanie Fundacji w walkę z koronawirusem osiągnęło wartość 30 mln złotych.

Poprzedni artykułPoczta chce danych mieszkańców. Prezydenci Gdańska i Sopotu składają zawiadomienia do prokuratury
Następny artykułCztery miasta jednoczą siły – #CityWillWait