Reklama

Rusza wspólna akcja Samorządu Województwa Pomorskiego i gdańskiej firmy odzieżowej LPP wspierająca pomorskie domy pomocy społecznej. W jej ramach LPP przekaże na rzecz DPS-ów 20 tys. masek ochronnych.

Jak powiedział w sobotę PAP rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Michał Piotrowski, pomorski samorząd zakupi też dla DPS-ów maseczki uszyte przez Zakład Aktywności Zawodowej w Sztumie.

„Podopieczni instytucji sprawujących opiekę całodobową są szczególnie narażeni na zakażenie. Pandemia koronawirusa uderza najmocniej właśnie w osoby starsze, przewlekle chore, z niepełnosprawnościami, wymagające stałej opieki. Ryzyko zakażenia i zachorowania właśnie tej grupy osób, a co za tym idzie również ich opiekunów jest bardzo wysokie” – powiedziała zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Agnieszka Zabłocka.

Dodała, że zarówno w Polsce, jak i na Pomorzu doszło już do przypadków zakażenia koronawirusem personelu i podopiecznych DPS. „To pokazuje jak ważne jest zaopatrzenie tych placówek w środki ochronne” – powiedziała Zabłocka.

Wspólna akcja pomorskiego samorządu i firmy LPP to nie jedyne wsparcie dla pomorskich DPS-ów. Od początku kwietnia Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej koordynuje akcję #PomagamyPomagać zbierając informacje o potrzebach placówek i szukając darczyńców gotowych im pomóc.

ŹRÓDŁO (PAP) Krzysztof Wójcik kszy/ godl/
Poprzedni artykułSamorząd województwa uruchamia specjalną stronę dla pomorskich firm
Następny artykułOd poniedziałku 20 kwietnia nowe zasady reżimu antywirusowego