Szpital Marynarki Wojennej w Oliwie został przekształcony w szpital zakaźny Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
Szpital Marynarki Wojennej w Oliwie został przekształcony w szpital zakaźny Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
Reklama

Ponad trzy miliony dwieście tysięcy złotych na utylizację zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa – to wkład szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w walkę ze skutkami COVID-19. Inicjatywa realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Agencji Rezerw Materiałowych.  Do ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom włącza się także WFOŚiGW w Gdańsku.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przekaże 40 000 zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. W tej trudnej sytuacji musimy trzymać się razem, chcemy pomóc i robimy to. Od lat towarzyszy nam hasło – Dla ludzi i środowiska – i zgodnie z tą dewizą realizujemy nasze zadania. Dbamy o środowisko, ale nie zapominamy też o ludziach – mówi Marcin Osowski – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Minister klimatu Michał Kurtyka poinformował, że priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy mogą mieć styczność z odpadami medycznymi. Bezpieczne zagospodarowanie zużytych ubrań ochronnych i maseczek, wykorzystywanych przez personel medyczny, jest bardzo istotnym zadaniem, którego  realizacja wymaga wsparcia.

Każdy z 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) przekaże wsparcie finansowe jednoimiennym szpitalom zakaźnym w swoim regionie.

Będziemy na bieżąco współpracować z Agencją Rezerw Materiałowych i Urzędami Wojewódzkimi, by skutecznie i sprawnie przekazywać środki szpitalom i izolatoriom tworzonym w poszczególnych województwach – zapowiada Paweł Mirowski, Przewodniczący Konwentu Prezesów WFOŚiGW.

Poprzedni artykułModuł diagnostyczny koronawirusa stanął na gdańskiej Zaspie. Olivia Business Centre wspiera walkę z epidemią
Następny artykułObowiązkowe zakrywanie twarzy od 16.04 i przedłużony reżim antywirusowy. Rząd aktualizuje narzucony rygor