W minioną niedzielę, w Białymstoku, zakończyła się I Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka. Zawody ogólnopolskie poprzedzone zostały eliminacjami powiatowymi i wojewódzkimi.

Z grona 14 szkół z naszego regionu, które wzięły udział w eliminacjach, najlepsze okazały się szkoły z Lęborka. W kategorii dziewcząt Gimnazjum nr 2 w składzie: Magdalena Klińska, Emilia Sulecka i Adriana Rodziewicz, a wśród chłopców Społeczne Gimnazjum Językowe w składzie: Michał Lenart, Marcin Spólny i Cezary Monczak. Właśnie te szkoły reprezentowały województwo pomorskie na zawodach ogólnopolskich.W Białymstoku wystartowały reprezentacje 16 województw. Bardzo dobrze wypadli lęborscy zawodnicy. Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 zajęły 4 miejsce, a chłopcy z SGJ miejsce 6.

Po raz kolejny wysokie umiejętności strzeleckie pokazała Magdalena Klińska, która w klasyfikacji indywidualnej była druga z wynikiem 287 pkt. Magda rewelacyjnie spisała się w Super Finale, w którym wystartowało po 8 najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Michał Lenart zajął miejsce dziewiąte, Marcin Spólny dziesiąte, Cezary Monczak dwudzieste ósme, Emilia Sulecka szesnaste, natomiast Adriana Rodziewicz zakończyła rywalizację na miejscu dwudziestym piątym.

Magda Klińska w klasyfikacji indywidualnej była druga.
Magda Klińska w klasyfikacji indywidualnej zajęła drugie miejsce.

Gimnazjada strzelecka została zorganizowana po raz pierwszy i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na wszystkich szczeblach rozgrywek wystartowało blisko 2500 uczniów z 200 szkół.

– W niektórych województwach, szkolne związki sportowe, wpisały już te rozgrywki do kalendarza współzawodnictwa sportowego w szkołach. – mówi Robert Biczkowski, prezes klubu Lider Amicus Lębork. – Mam nadzieję, że w związku ze zmianami w nauczaniu PO i przejęciu pewnych obowiązków przez gimnazja, również w Lęborku przychylniej spojrzy się na strzelectwo. Jest to dyscyplina, w której lęborscy zawodnicy odnoszą wiele sukcesów, godnie reprezentując nasze miasto.

Magda Klińska, Marcin Spólny, Michał Lenart oraz Cezary Monczak.