Reklama

W minioną niedzielę, w Białymstoku, zakończyła się I Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka. Zawody ogólnopolskie poprzedzone zostały eliminacjami powiatowymi i wojewódzkimi.

Z grona 14 szkół z naszego regionu, które wzięły udział w eliminacjach, najlepsze okazały się szkoły z Lęborka. W kategorii dziewcząt Gimnazjum nr 2 w składzie: Magdalena Klińska, Emilia Sulecka i Adriana Rodziewicz, a wśród chłopców Społeczne Gimnazjum Językowe w składzie: Michał Lenart, Marcin Spólny i Cezary Monczak. Właśnie te szkoły reprezentowały województwo pomorskie na zawodach ogólnopolskich.W Białymstoku wystartowały reprezentacje 16 województw. Bardzo dobrze wypadli lęborscy zawodnicy. Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 zajęły 4 miejsce, a chłopcy z SGJ miejsce 6.

Po raz kolejny wysokie umiejętności strzeleckie pokazała Magdalena Klińska, która w klasyfikacji indywidualnej była druga z wynikiem 287 pkt. Magda rewelacyjnie spisała się w Super Finale, w którym wystartowało po 8 najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Michał Lenart zajął miejsce dziewiąte, Marcin Spólny dziesiąte, Cezary Monczak dwudzieste ósme, Emilia Sulecka szesnaste, natomiast Adriana Rodziewicz zakończyła rywalizację na miejscu dwudziestym piątym.

Magda Klińska w klasyfikacji indywidualnej była druga.
Magda Klińska w klasyfikacji indywidualnej zajęła drugie miejsce.

Gimnazjada strzelecka została zorganizowana po raz pierwszy i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na wszystkich szczeblach rozgrywek wystartowało blisko 2500 uczniów z 200 szkół.

– W niektórych województwach, szkolne związki sportowe, wpisały już te rozgrywki do kalendarza współzawodnictwa sportowego w szkołach. – mówi Robert Biczkowski, prezes klubu Lider Amicus Lębork. – Mam nadzieję, że w związku ze zmianami w nauczaniu PO i przejęciu pewnych obowiązków przez gimnazja, również w Lęborku przychylniej spojrzy się na strzelectwo. Jest to dyscyplina, w której lęborscy zawodnicy odnoszą wiele sukcesów, godnie reprezentując nasze miasto.

Magda Klińska, Marcin Spólny, Michał Lenart oraz Cezary Monczak.
Magda Klińska, Marcin Spólny, Michał Lenart oraz Cezary Monczak.

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1. Gimnazjum w Jedlińsku – 840 pkt.
2. Gimnazjum w Lisiej Górze – 809 pkt.
3. Gimnazjum nr 20 w Białymstoku – 808 pkt.
4. Gimnazjum nr 2 w Lęborku – 800 pkt.

Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1. Gimnazjum nr 42 w Krakowie – 812 pkt.
2. Zespół Szkół w Biedrusku – 805 pkt.
3. Gimnazjum nr 6 w Zamościu – 793 pkt.
6. Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku – 771 pkt.

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
1. Dominika Milik – Gimnazjum w Jedlińsku – 290 pkt.
2. Magdalena Klińska – Gimnazjum nr 2 w Lęborku – 287 pkt.
3. Patrycja Kubisztal – Gimnazjum w Lisiej Górze – 287 pkt.