Reklama

Niespełna tydzień temu informowaliśmy, że żołnierze 1. lęborskiego batalionu zmechanizowanego im gen. Jerzego Jastrzębskiego zajęli się zaopatrzeniem w maski Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Teraz to oni otrzymali prezent, w postaci masek wielokrotnego użycia!

Na profilu lęborskiej JW poinformowano, że żołnierze batalionu otrzymali maski od członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Sulęczyna.

Dobro wraca … w postaci maseczek dla żołnierzy. W zeszłym tygodniu zainicjowano w batalionie akcję #pomagam dla…

Opublikowany przez 1. Lęborski batalion zmechanizowany im gen. Jerzego Jastrzębskiego Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Akcję wyposażania mieszkańców w maski na twarz przeprowadzono w gminie Wicko – samorząd zamówił 2000 sztuk, kolejne w ramach społecznej akcji przygotowuje także Sołectwo Łebieniec – KGW Łabędź. Dystrybucję koordynują druhowie OSP oraz sołtysi.

Więcej w artykule: Mieszkańcy gminy Wicko otrzymają maski ochronne >>

Gmina Cewice organizuje akcję szycia masek ochronnych dla mieszkańców. Obecnie poszukiwani są wolontariusze posiadający niezbędne fachowe umiejętności szycia na maszynie. Wójt Gminy Cewice zadeklarował, że samorząd dostarczy materiał niezbędny do produkcji masek. Osoby zainteresowane wsparcie akcji, powinny kontaktować się z Urzędem Gminy – tel. 59 861 34 82

Więcej w artykule: W gminie Cewice będą szyli maski dla mieszkańców >>

O potrzebie stosowania masek pisaliśmy na portalu przywołując apel gdańskiej lekarki, która gorąca zachęca do zabezpieczania twarzy. Więcej w artykule: Zakładajcie maseczki lub choćby zwykłe chustki! To apel gdańskiej lekarki >>

Mogą zaistnieć sytuacje, w których powszechne noszenie masek spowolni rozwój epidemii, ale na razie należy je przeznaczyć przede wszystkim dla personelu medycznego – powiedział w piątek dyrektor ds. sytuacji nadzwyczajnych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Mike Ryan.

WIĘCEJ: Powszechne noszenie masek może spowolnić rozwój epidemii – informuje WHO >>