Jak się okazało koronawirus może być powodem wprowadzenia tymczasowego zakazu wstępu do lasu
Jak się okazało koronawirus może być powodem wprowadzenia tymczasowego zakazu wstępu do lasu
Reklama

Obowiązujący od piątku zakaz wstępu do lasów na terenie całego kraju, spotkał się z żywym oporem Polaków. W internecie opublikowano petycję pod nazwą „Żądamy cofnięcia zakazu wstępu do lasu!”, którą podpisało już ponad 100 tys. osób.

W opublikowanej petycji, jej autorzy argumentują:

Uważamy, że decyzja o zakazie wstępu do lasu jest pochopna i wyrządzi dużo więcej szkody dla ludzkiego zdrowia niż potencjalne zarażenie się wirusem w przestrzeni leśnej. Obostrzenie o zachowaniu bezpiecznej odległości jest wystarczające. Ogromne obszary lasów w naszym kraju są najbezpieczniejszym miejscem w jakie może udać się człowiek w tym trudnym okresie, jednocześnie najłatwiej tam zachować zalecaną odległość. Spacer i kontakt z przyrodą jest konieczny do życia! Nie ma racjonalnych powodów, by przebywanie w lesie było bardziej niebezpieczne niż przebywanie w komunikacji publicznej, kościele, czy sklepie. Dodatkowo razi fakt zezwolenia na prowadzenie w tym samym czasie polowań. Żądamy cofnięcia tego absurdalnego zakazu!

W nocy ze środy na czwartek (z 1 na 2 kwietnia) opublikowano rządowe rozporządzenie na mocy którego myśliwi cały czas mogą polować w polskich lasach. Oznacza, to, że wszelkie ograniczenia gromadzenia się większej liczby osób w związku z epidemią koronawirusa nie dotyczy tej właśnie grupy.

Petycję można podpisać pod adresem: https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/ministerstwo_srodowiska_zadamy_cofniecia_zakazu_wstepu_do_lasu/

Poprzedni artykułStudenci z Lęborka, Maszewa i Charbrowa produkują przyłbice ochronne dla służb. Potrzebują wsparcia!
Następny artykułWojsko realizuje zadania antywirusowe. Dostarczają sprzęt, dezynfekują, patrolują