W związku z koronawirusem Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów - poinformowało Ministerstwo środowiska.
W związku z koronawirusem Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów - poinformowało Ministerstwo środowiska.
Reklama

W związku ze stanem epidemii, od 3 do 11 kwietnia br. Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, poinformował w piątek w oficjalnym komunikacie resort środowiska.

Ministerstwo tłumaczy, że decyzja wynika z faktu, że wiele osób mimo zagrożenia epidemią gromadziło się na terenach zarządzanych przez LP.

– Niestety, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe – podkreślono.

Dlatego, zgodnie ze specustawą dotyczącą COVID-19, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Dodano, że zakaz wstępu będzie egzekwowany przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych.

„W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” – zaapelowało ministerstwo.

Słowiński Park Narodowy, w związku z rygorem antywirusowym na terenie kraju, także jest już niedostępny dla zwiedzających. Taką decyzję przekazała dyrekcja parku.

WIĘCEJ: Wydmy, plaże, lasy zamknięte. Słowiński Park Narodowy nie wpuszcza zwiedzających >>

Poprzedni artykułWojska Obrony Terytorialnej we wspólnych patrolach z policją. Będą także w Lęborku
Następny artykułPowszechne noszenie masek może spowolnić rozwój epidemii – informuje WHO