Koronawirus w Polsce
Koronawirus w Polsce
Reklama

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek łącznie o 437 nowych zakażeniach koronawirusem i o 14 zgonach. Bilans zakażeń wzrósł w sumie do 3 tys. 383 osób, z których 71 zmarło.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 z woj. mazowieckiego, 16 z woj. dolnośląskiego, 12 z woj. łódzkiego, ośmiu z woj. świętokrzyskiego, siedmiu z woj. podlaskiego, siedmiu z woj. pomorskiego, czterech z woj. małopolskiego, trzech z woj. warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. lubelskiego, jednej osoby z woj. wielkopolskiego i jednej z woj. lubuskiego.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 7 osób z terenu województwa pomorskiego – 1 osoba miasto Gdańsk, 1 osoba miasto Gdynia, 1 osoba miasto Słupsk, 1 osoba miasto Sopot, 3 osoby powiat wejherowski. Stan zdrowia osób u których potwierdzono obecność wirusa jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne. W województwie jest 82 wykrytych przypadków zarażenia.

Według piątkowego zestawienia Reutera co najmniej milion ludzi na świecie zostało zakażonych koronawirusem, który dotarł do ponad 200 krajów. Poza Chinami pandemia pochłonęła blisko 51,2 tys. ofiar śmiertelnych.

AKTUALIZACJA – SOBOTA godz. 10:00

WSSE Gdańsk potwierdziła obecność wirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 9 osób z terenu województwa pomorskiego – 2 osoby miasto Gdańsk, 1 osoba miasto Gdynia, 1 osoba miasto Słupsk, 2 osoby powiat kartuski, 3 osoby powiat wejherowski. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi obecnie 91.

Poprzedni artykułInvicta czwartym laboratorium na Pomorzu z możliwością badań w kierunku SARS-CoV-2
Następny artykułStudenci z Lęborka, Maszewa i Charbrowa produkują przyłbice ochronne dla służb. Potrzebują wsparcia!