Urząd Gminy Cewice
Urząd Gminy Cewice
Reklama

1 kwietnia odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Gminy Cewice. Podczas sesji radni podjęli uchwałę o przekazaniu 50 tys. zł dla powiatu lęborskiego z przeznaczeniem na pomoc dla lęborskiego szpitala. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu szpitala.

Wszyscy wiemy w jak krytycznych sytuacjach są nasze szpitalemówił Jerzy Bańka Wójt Gminy Cewicedoszedłem do wniosku, że nie możemy stać biernie i czekać aż epidemia ustanie, zamknąć urząd i modlić się, żeby ludzie się nie zarazili. Musimy działać. Wiadomo, że szpital służy wszystkim mieszkańcom, stoi na pierwszej linii frontu i wiadomo, jakie zagrożenia z tego tytułu są dla personelu i jakie są braki. –

To nie jedyne wydatki gminy na walkę z koronawirusem.

– Mieliśmy w budżecie, na zarządzanie kryzysowe 150 tys. zł. Uruchomiłem już 30 tys. zł na zakup środków dezynfekujących i maseczek dla urzędu. Zostało nam 120 tys. zł. 50 tys. przeznaczamy na wsparcie szpitala. 70 tys. zł zostanie przeznaczone na dalsze wydatki, w tym na obronę cywilną – dodał wójt gminy.

CZYTAJ: Gmina Cewice wyposaży mieszkańców w maski ochronne >>

Radni Gminy Cewice postanowili także, że z własnych pieniędzy wspomogą inicjatywę szycia maseczek ochronnych. Na ten cel zebrali 1620 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na materiały medyczne potrzebne do uszycia maseczek – mówiła Katarzyna Drywa z Domu Kultury w Maszewie Lęborskim. Maseczki ochronne trafią do szpitala w Lęborku i Gdańsku. W ramach wolontariatu uszyje je szwalnia „Igiełka” – Beata Laskowska z Cewic i pracownicy Domu Kultury, Lidia Kwiatowska i Katarzyna Drywa.

ŹRÓDŁOUG Cewice
Poprzedni artykułDylematy pacjentów w czasie pandemii. Na wątpliwości odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta
Następny artykułMiejski monitoring w Gdyni kontroluje mieszkańców w czasie epidemii