WICKO: maski dla mieszkańców! Trwa zorganizowana akcja

Reklama

W gminie Wicko trwa masowa akcja wyposażania mieszkańców w maski na twarz – samorząd zamówił 2000 sztuk, kolejne w ramach społecznej akcji przygotowuje także Sołectwo Łebieniec – KGW Łabędź. Dystrybucję koordynują druhowie OSP oraz sołtysi.

– Mamy świadomość, iż w obecnej chwili maseczki stanowią towar deficytowy, dlatego wójt gminy postanowił wziąć na siebie obowiązek dostarczenia każdemu choćby jedną maseczkę, w której będzie mógł spokojnie wyjść po zakupy bez obawy o możliwość zarażenia się wirusem – czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy Wicko.

Więcej w artykule: Mieszkańcy gminy Wicko otrzymają maski ochronne >>

https://www.facebook.com/1631114303818054/videos/599193194003315/

Maski, także te domowej roboty działają! Redukują ryzyko zarażenia o 30-75 proc. w zależności od typu. Najskuteczniejsze są medyczne albo filtracyjne, ale nadal chustka osłaniająca usta i nos jest lepsza niż nic. I są na ten temat badania. Owszem, wirus jest bardzo mały i może przenikać przez niedoskonałe filtry. Jednak zwykle roznosi się na kropelkach, a te są większe i zostają na masce. W przypadku stosowania maski chirurgicznej czy filtrującej ryzyko zakażenia spada nawet o 75 proc. Zwłaszcza przy obustronnym stosowaniu! Więcej w artykule: Zakładajcie maseczki lub choćby zwykłe chustki! To apel gdańskiej lekarki >>