Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Reklama

W związku z potwierdzonym wczoraj wynikiem badania dotyczącego koronawirusa u marszałka Mieczysława Struka w niedzielę 29 marca rozpoczęła się kwarantanna części pracowników UMWP. Budynek urzędu przy ulicy Okopowej w poniedziałek jest nieczynny z powodu wykonywanej wewnątrz dekontaminacji. Marszałek Struk decyzją Sanepidu został przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Wyniki badań WSSE potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby pracującej w urzędzie marszałkowskim.

Pracownicy urzędu marszałkowskiego sporządzili według wskazań Sanepidu i przekazali do tej instytucji listę wszystkich osób, które w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt z marszałkiem Strukiem. Na liście znalazło się 47 pracowników urzędu oraz 15 innych osób – jest to liczne grono, ale dla bezpieczeństwa wytypowano i wskazano wszystkie możliwe osoby.

Sanepid już przekazał pracownikom urzędu informacje o nałożeniu na nich kwarantanny. Wszyscy mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu zamieszkania bez możliwości wychodzenia na zewnątrz. Kwarantanną objęto również rodziny urzędników.

O konieczności kwarantanny wobec innych wskazanych osób Sanepid zadecyduje we własnym zakresie.

Wyniki badań WSSE potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby pracującej w urzędzie marszałkowskim. To Zastępca Sekretarza Województwa. Z tego powodu Sanepid może zadecydować o rozszerzeniu kwarantanny na nowe osoby.

Stan zdrowia marszałka Mieczysława Struka jest dobry, mimo to został on decyzją Sanepidu przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Zapowiadana na dzień 30 marca 2020 r. XX sesja Sejmiku Pomorskiego zostaje przeniesiona na inny termin.

Poprzedni artykułSANEPID Lębork: brak zarażonych koronawirusem w powiecie lęborskim [STAN EPIDEMII 30.03.2020]
Następny artykuł„Bez względu na wszystko, nie zorganizuję wyborów” – deklaruje wójt Gminy Potęgowo