Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Lęborku
Reklama

W dniach od 7 do 14 lutego w naszym mieście duże wydarzenie Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Lęborku ?‍?‍?‍??

Tydzień Małżeństwa to kampania społeczna promująca wartość szczególnej więzi kobiety i mężczyzny. To świętowanie, celebrowanie i cieszenie się małżeństwem na różnych płaszczyznach życia, w obszarze edukacji, sportu, kultury i duchowości. Jest to wydarzenie pokazujące sens i piękno trwałego związku małżeńskiego. Tydzień Małżeństwa to inicjatywa społeczna, niekomercyjna, mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

Wydaje się, że obecnie problemom rodzicielstwa i rodziny poświęca się sporo uwagi, natomiast zdecydowanie za mało małżeństwu. Kochające się małżeństwo to stabilna rodzina i miejsce wzrastania szczęśliwych dzieci. Natomiast stabilne rodziny to szczęśliwe społeczeństwo w którym życie rodzinne jest fundamentem bezpiecznego i pełnego rozwoju człowieka.

Tydzień Małżeństwa skierowany dla małżeństw, narzeczonych i wszystkich tych, którzy o małżeństwie myślą na serio. Również dla małżeństw niesakramentalnych oraz tych, które zdecydowały się na ślub cywilny. Wydarzenia przeznaczone są zarówno dla osób będących w związku kilka miesięcy, jak i kilka czy kilkadziesiąt lat.

Podczas całego Tygodnia Małżeństwa jest możliwość skorzystania z szeregu propozycji ukierunkowanych na rozwój związku i relacji małżeńskiej. Będzie to szczególny czas dla dwojga najbliższych sobie osób, które wspólnie uczestnicząc w konferencjach, warsztatach, spotkaniach oraz innych wydarzeniach, twórczo spędzą czas i zostaną zmotywowane do pracy nad własnym związkiem.

Szczegółowy program wydarzenia na stronie internetowej
http://mtm.lebork.pl/

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Lęborku

Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy MarriageWeek International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk Richard Kane.  Zmartwiony rozwodem swych przyjaciół, postanowił zorganizować kampanię zachęcającą małżonków do rozwoju i propagującą małżeństwo jako trwałą relacj….