Mobilne gry miejskie na urządzenia elektroniczne to coraz popularniejsza forma rozrywki. Czy wiecie,
Reklama

Mobilne gry miejskie na urządzenia elektroniczne to coraz popularniejsza forma rozrywki. Czy wiecie, że w nowoczesne wersje podchodów, spacery tematyczne po Lęborku i rozgrywki intelektualne możemy bezpłatnie bawić dzięki aplikacjom przygotowanym przez Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku ?

W pierwszej kolejności prezentujemy grę RODACY! ??
Na setną rocznicę odzyskania niepodległości lęborska biblioteka przygotowała rozgrywkę skupiającą się na lokalnych bohaterach. Korzystający z aplikacji gry mogą dowiedzieć się m.in., jakie motto towarzyszyło oddziałowi gen. Stanisława Sosabowskiego, w którym budynku mieszkał poeta Mieczysław Stryjewski, jak zginął Henryk Keller, kto utworzył oddział dziecięcy w lęborskim szpitalu, a także gdzie w naszym mieście była sala koncertowa Gatha.

Co zrobić by zagrać Opiszemy to w pięciu krokach ?

1⃣ Wymogiem udziału w grze jest posiadanie smartfona/tabletu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack i włączoną usługą lokalizacji ? Po zainstalowaniu aplikacji AT i ściągnięciu gry na urządzenie nie jest konieczny dostęp do internetu.

2⃣ W sklepie GooglePlay znajdujemy i instalujemy bezpłatną aplikację ActionTrack

3⃣ Po zainstalowaniu z listy usługodawców wybieramy „Biblioteka Lebork”

4⃣ Na liście gier znajdujemy i ściągamy grę "Rodacy!”

5⃣ Gra uruchamia się automatycznie przy wejściu w obszar startowy. W przypadku gry RODACY! jest to Skwer Orla Białego.

UWAGA: niektóre urządzenia mogą czasowo „gubić” ustawienia GPS i źle sygnalizować kierunek strzałki. W takiej sytuacji należy kierować się przede wszystkim ilością metrów jaka pozostała do najbliższego punktu i udać w kierunku, w którym licznik metrów się zmniejsza.