Dobry pomysł
Reklama

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce sieć marketów TESCO i Biedronka wprowadzają od dziś, 24 marca specjalne ułatwienia dla seniorów 65+.

Tesco w godzinach 9-10 wprowadziła specjalną godzinę dla osób z grup podwyższonego ryzyka w szczególności seniorów w której osoby starsze mogą dokonać bezpiecznych i sprawnych zakupów. Wg. pomysłodawców seniorzy będą mogli szybciej wrócić do domu i będą mniej narażeni na zarażenie koronawirusem. W trakcie specjalnych godzin sklepy Tesco pozostaną otwarte dla wszystkich klientów, ale sieć handlowa prosi swoich pozostałych klientów o zrozumienie i ustępowanie pierwszeństwa osobom starszym w wyznaczonym czasie.

Wtorek to też czas zmian w Biedronkach. W sklepach zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka, dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na www.biedronka.pl. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach.

Sieć wskazała, że wzmacnia też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie – na prośbę seniora pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie osoby starszej w kolejce.

https://youtu.be/VXVD_B3gtQ4