W to miejsce mało kto zagląda…
Reklama

Zgodnie z harmonogramem trwa duża przebudowa ulicy Majkowskiego. To II etap inwestycji na ulicy łączącej drogę krajową nr 6 (obwodnicę) z rejonem cmentarza. Projekt zakłada zastąpienie płyt YOMB nawierzchnią asfaltową oraz częściowo wyznaczenie nowego przebiegu ulicy wzdłuż ogrodzenia firmy ROBEX. Nowe połączenie z ulicą Kaszubską usprawni ruch lokalny w tej części miasta.

Wizja lokalna pozwala zobaczyć już przebieg 680 metrowej oświetlonej drogi wraz z asfaltową ścieżką rowerową o szerokości 2 metrów i betonowym przepustem nad potokiem Świnuchą. Zaawansowana jest budowa parkingów na 132 pojazdy.

Drogową inwestycję pn. „Zwiększenie dostępności, bezpieczeństwa i płynności ruchu dojazdu z drogi nr 6 do drogi nr 1330 g (do ul. Kaszubskiej) poprzez budowę II etapu ul. Majkowskiego w Lęborku” wyceniono na 2 mln 580 tys. zł. Miasto na przebudowę ulicy Majkowskiego pozyskało dotację z Funduszu Dróg Lokalnych w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych. Zgodnie z umową ma ona być zakończona do 15 września 2020 roku.

Poprzedni artykułMężczyzna objęty kwarantanną poszedł po piwo. Grozi mu kara do 30.000 zł
Następny artykułPomorskie: 51-latek odpowie za złamanie zasad kwarantanny