Reklama

W każdy piątek marca, w lęborskiej bibliotece odbywały się warsztaty tworzenia i malowania graffiti, które prowadził Patryk Łukaszuk. Dzisiaj ostatnie spotkanie i wielkie malowanie.

Na zajęciach młodzież ma okazje poznać techniki tworzenia graffiti począwszy od przyborów do malowania, aż po malowanie na większych powierzchniach sprayami. Warsztaty mają wyjaśnić młodym ludziom temat tworzenia od podstaw i pierwszej kreski stawianej na kartce tworząc dzieła własnej wyobraźni.

fot. Sławomir Łukaszuk

– Ideą stworzenia takich warsztatów była moja obserwacja tego tematu w Lęborku. Wiele osób w naszym mieście tworzyło lub próbuje tworzyć graffiti gdzieś na kartkach czy jakiś miejscach przeznaczonych pod legalne malowanie. Jako że mam 10 letni staż w temacie graffiti postanowiłem wyciągnąć dłoń do tych właśnie osób – mówi Patryk Łukaszuk.

– Mam zamiar ruszyć w Lęborku kilka takich moich pomysłów, ale one wymagają czasu do dłuższego przygotowania. Chętnych nabycia trochę wiedzy graficznej i plastycznej zapraszam do wzięcia udziału w warsztatach – dodaje grafficiarz.

Na warsztaty uczęszcza młodzież w każdym wieku, zajęcia w bibliotece są bezpłatne i za każdym razem trwają około dwóch godzin. Ostatnie spotkanie odbędzie się w piątek 29 marca o godz 14:00 na podwórku lęborskiej biblioteki publicznej.

Galeria

[nggallery id=211]

fot. Sławomir Łukaszuk